In de vakopleiding Management voor Zorg en Welzijn ontwikkel je de kwaliteiten om met succes een afdeling binnen een zorgbedrijf aan te sturen. Je krijgt een integraal beeld van management met een focus op de onderwerpen die uniek zijn voor de zorg en welzijn. Denk aan de flexibilisering in de zorg, jouw eigen rol als leidinggevende van een zorgteam en de uitvoering van prestatiemetingen binnen zorgafdelingen. Met onze ISBW Action Learning Methode maak je de vertaling van theorie naar praktijk. Een ervaren docent begeleidt je hierbij, zodat je makkelijk het geleerde kunt toepassen in je eigen werkomgeving.
Vrijstelling
Wil je verder studeren richting een erkende Bacheloropleiding van Hogeschool ISBW en voldoe je aan de toelatingsvoorwaarden? Dan ontvang je mogelijk vrijstelling voor de gelijknamige onderdelen uit het Bachelorprogramma. Zo kies je met dit programma niet alleen voor direct resultaat, maar houd je ook zicht op een verkort programma richting een volledige HBO Bachelorgraad.
Jouw resultaat
- Je hebt inzicht in de essentiële aspecten van management, marketing, HR en financiën binnen de zorg- en welzijnssector
- Je weet wat de sector zorg en welzijn vraagt van je managementvaardigheden en kunt hiernaar handelen
- Je beschikt over de leiderschapskwaliteiten om jouw team naar het gewenste resultaat te leiden
Doelgroep
Ben je startend manager en wil je een goede basis leggen voor een functie binnen de gezondheidszorg en welzijnsorganisaties? Dan is deze opleiding richting management in de zorg ideaal voor jou. Het programma wordt verzorgd op HBO-niveau. Er gelden geen specifieke vooropleidingseisen.
Wat maakt studeren bij ISBW uniek?
Leren door te doen, dat is de ISBW Action Learning Methode. Studeren bij ISBW betekent optimaal resultaat voor jou én je organisatie. Tijdens de bijeenkomsten deelt elke student ervaringen en praktijkvoorbeelden. Zo leer je van elkaar en van de ervaren docenten. Ook werk je aan opdrachten die voor jou en je werk meerwaarde bieden. De bijeenkomsten en opdrachten inspireren jou om vol energie aan de slag te gaan in je eigen werkomgeving.
Voorbereiding
Je moet rekening houden met een voorbereidingstijd van ongeveer 3-5 uur per bijeenkomst. Door de lessen voor te bereiden haal je nog meer rendement uit de bijeenkomsten.
Klassikaal, e-learning of virtual classroom
Je kunt dit programma klassikaal volgen op een locatie naar keuze. Omdat je binnen een groep veel van elkaar leert, bieden we je een alternatieve locatie aan wanneer er voor jouw voorkeurslocatie onvoldoende aanmeldingen zijn.
Behoefte aan meer flexibiliteit? Met de lesvariant e-learning studeer je in je eigen tijd en in je eigen tempo op afstand. Je wordt online begeleid door een ervaren docent.
Voor de unieke combinatie van beide lesvarianten kies je voor virtual classroom. Hierbij volg je de lessen op vaste tijdstippen, met een docent én digitaal. Voor meer informatie over onze opleidingsvarianten, zie de pagina Opleidingsvarianten op onze website.