Het leidinggeven aan een kinderopvang vraagt om specifieke vaardigheden. In deze HBO Module Professioneel Leidinggeven in de Kinderopvang maak je je de basiskennis en -vaardigheden eigen op het gebied van management, HR en coaching. Zo leer je werkzaamheden coördineren en medewerkers motiveren en begeleiden. Bij het behalen van de bedrijfsdoelstellingen, maar ook stimuleer je de persoonlijke groei van ieder van hen. Zowel op individueel niveau als in groepssetting ben jij er voor je medewerkers en weet je samenhang te creëren binnen het team. Zo ontwikkel je je met dit programma tot leidinggevende die de krachten van anderen herkent en inzet, maar ook bijdraagt aan de professionele ontwikkeling van je medewerkers.
Vrijstelling
Wil je verder studeren richting een erkende Bacheloropleiding van Hogeschool ISBW en voldoe je aan de toelatingsvoorwaarden? Dan ontvang je mogelijk vrijstelling voor de gelijknamige onderdelen uit het Bachelorprogramma. Zo kies je met dit programma niet alleen voor direct resultaat, maar houd je ook zicht op een verkort programma richting een volledige HBO Bachelorgraad.
Wat leer je tijdens de opleiding?
- Je beheerst de communicatieve vaardigheden om teams en individuele personen aan te sturen op basis van specifieke situaties
- Je hebt kennis van managementtaken, timemanagement en HR en gebruikt deze kennis om de opvang goed te coördineren
- Je werkt resultaatgericht en begeleidt je medewerkers bij het behalen van hun doelstellingen
Past deze opleiding bij jou?
Je werkt of wilt gaan werken in de kinderopvang en je wilt je snel leidinggevende vaardigheden eigen maken.
Wat maakt studeren bij ISBW uniek?
Leren door te doen, dat is de ISBW Action Learning Methode. Studeren bij ISBW betekent optimaal resultaat voor jou én je organisatie. Tijdens de bijeenkomsten deelt elke student ervaringen en praktijkvoorbeelden. Zo leer je van elkaar en van de ervaren docenten. Ook werk je aan opdrachten die voor jou en je werk meerwaarde bieden. De bijeenkomsten en opdrachten inspireren jou om vol energie aan de slag te gaan in je eigen werkomgeving.
Voorbereiding
Je dient rekening te houden met een voorbereidingstijd van ongeveer 5-7 uur per bijeenkomst.
Studiefinanciering voor volwassenen
Voor deze HBO Bachelor is het mogelijk om in aanmerking te komen voor studiefinanciering in het kader van levenlanglerenkrediet. Zie voor meer informatie Levenlanglerenkrediet (LLLK).
Klassikaal of virtual classroom
Je kunt dit programma klassikaal volgen op een locatie naar keuze. Omdat je binnen een groep veel van elkaar leert, bieden we je een alternatieve locatie aan wanneer er voor jouw voorkeurslocatie onvoldoende aanmeldingen zijn. Onze leslocaties zijn gevestigd door heel Nederland. Geef je de voorkeur aan lessen op vaste tijden, met een docent én digitaal? Dan biedt virtual classroom je de uitkomst. Voor meer informatie over onze opleidingsvarianten, zie de pagina Opleidingsvarianten op onze website.